ציורי ילדים

  הסיפור שלא נשמע - ילדים בצל האלימות - כנס לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים

  22 בנובמבר 2017 

  8:30-13:00

  סינמטק תל אביב

   

  בחודש נובמבר, מצוין ברחבי העולם כולו היום הבינלאומי למאבק באלימות.
  בכל שנה מפנה ויצו זרקור לסוגיה בוערת אחרת הדורשת טיפול בתחום האלימות במשפחה.
  מאות אלפי נשים, ילדים וגברים, כלואים במעגל האלימות. חלקם מקבלים טיפול במסגרות שונות, כשאחוז הילדים המטופלים נמוך באופן עקבי.
  ילדים הם הדור הבא במעגל האלימות. העובדה שהם אינם מטופלים הופכת את הבית בו הם גדלים ל"מפעל ייצור למשפחות חדשות במעגל האלימות". בין הגורמים המשפיעים על מידת הנזק של ילדים שחוו אלימות כלפי האם או כלפיהם באופן ישיר ניתן למנות את גיל הילד, תדירות אירועי האלימות, עוצמת האלימות והפולשנות ואיכות מערכת התמיכה.
  השנה בחרנו להעלות את סוגיית הטיפול בילדים עדים לאלימות לסדר היום הציבורי. מטרת השיח לייצר מציאות בה יורחבו ויותאמו מסגרות הטיפול בילדים לצרכיהם ולמצב המשפחתי המורכב בו הם חיים. בכנס השנה נעסוק בחשיבות איתור וזיהוי הילדים החשופים לאלימות במשפחה והטיפול בהם.

  "מאחורי דלתות סגורות" בתאריך 22.11.2017 תערך הקרנת בכורה לסרט תיעודי ראשון מסוגו בישראל העוקב אחרי 4 צעירים המשתפים בחוויותיהם כילדים שגדלו בבית רווי אלימות. הסרט מייצג את שלושת התרחישים של ילד חשוף לאלימות בישראל. שלושה מהילדים טופלו במקלט או במרכז לטיפול ומניעת אלימות והרביעי פנה לטיפול מיוזמתו בבגרותו.

  חשוב להפוך את הילדים הללו מ"שקופים" לנוכחים ונשמעים! ילדים הם אוכלוסיית יעד חשובה שיש להשקיע בה משאבים טיפוליים, חינוכיים וקהילתיים במטרה למנוע את הפגיעה והנזק הנלווים להתפתחותם בבית אלים ולעצור את התופעה גם בדור הבא! נשמח לשלב ידיים במאבק באלימות במשפחה ולראותכן/ם בכנס.


  לתוכנית הכנס ורכישת כרטיסים לחצ/י כאן

   
   
  עבור לתוכן העמוד