סדנת דוקטורנטים בין-לאומית

דצמבר 2016

הסדנה הבין-לאומית לדוקטורנטים נערכה זו הפעם הרביעית. הסדנה מפגישה בין מומחים ודוקטורנטים – מישראל ומחו"ל – שמחקרם עוסק בילדים שחוו התעללות והזנחה, ומזמנת אפשרות ייחודית למשתתפים לקבל משוב על עבודת הדוקטור שלהם בשלבים שונים של המחקר. במסגרת זו נבנות גם רשתות חברתיות, שמטרתן לקדם את השיח בין חוקרים צעירים מרחבי העולם, המתעניינים בסוגיות שונות הקשורות בחקר ילדים בסיכון.


את הדיונים בסדנה הנחו חוקרים מובילים בעולם בתחום של ילדים בסיכון וילדים נפגעי התעללות והזנחה, חוקרים מחו"ל: פרופ' דיוויד פינקלהור (University of New Hampshire, USA), פרופ' פראן קזאס (University of Girona, Spain), פרופ' פטרישיה קול (Washington University in St. Louis., USA), פרופ' פאולו דלגאדו (Instituto Politécnico do Porto, Portugal), וחוקרים מישראל: פרופ' אשר בן-אריה (מנכ"ל מכון חרוב, האוניברסיטה העברית); פרופ' ענת זעירא (ראש תחום מחקר והערכה במכון חרוב, האוניברסיטה העברית); ד"ר דפנה טנר (האוניברסיטה העברית). בסדנה השתתפו 22 דוקטורנטים משמונה ארצות: אוסטרליה, ארצות הברית, ברזיל, גרמניה, הולנד, קנדה, רומניה וישראל. כשיחזרו המשתתפים לארצותיהם הם ישמשו שגרירים של רצון טוב מטעם המכון.


הדוקטורנטים הציגו את עבודתם, ובתום כל הצגה נערך דיון. משתתפי הסדנה דנו במגוון נושאים, תאורטיים ומתודולוגיים. המשתתפים נחשפו גם לתכניות השונות של המכון. המומחים מחו"ל סקרו את עבודות המחקר שלהם, ונערך רב-שיח שהתמקד בסוגיות הקשורות לפרסום ממצאי מחקרים בכתבי עת מובילים. משתתפי הסדנה סיירו בירושלים ובמוזיאון "יד ושם". הקשרים המקצועיים והחברתיים שנרקמו במסגרת הסדנה מהווים תשתית לרשת ענפה של חוקרים צעירים ברחבי תבל, המקדמים את החזון של מכון חרוב כמרכז עולמי מוביל לחקר התופעה של ילדים שחוו התעללות והזנחה.

 

מצגות מסדנאות הדוקטורנטים, ניתן למצוא כאן

עבור לתוכן העמוד