דנה לסרי

דנה לסרי הינה דוקטורנטית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. בוגרת תואר מוסמך -בפסיכולוגיה קלינית במסלול המשולב לדוקטורט ותואר ראשון במדעי ההתנהגות מאוניברסיטת בן גוריון.
בעבודת הדוקטורט חקרה את ההשפעות של טיפול לא נאות בילדות (התעללות והזנחה רגשית והתעללות מינית) על יחסים רומנטיים בבגרות הצעירה, תוך התמקדות באישיות כגורם פגיעות וחוסן —ובמיוחד בתכונה ביקורת עצמית כמכניזם דומיננטי בהשפעה זו.


הכשרתה הקלינית כללה התמחות בשירות הפסיכולוגי במרכז הרפואי קפלן (מרפאה לבריאות הנפש, אשפוז יום פסיכיאטרי, המרפאה לשיכוך כאב), שם טיפלה בילדים, בני נוער ומבוגרים וכן הטמיעה את נושא הזיהוי והטיפול בתחום הטיפול הלא נאות, ובפרט בפגיעה מינית. היא בוגרת הכשרות לטיפול בהשלכות של פגיעה מינית ומתנדבת במסל"ן (מרכז סיוע לנפגעי ונפגעות אלימות ותקיפה מינית, נגב).

כיום, דנה עובדת כפסיכולוגית במכון ת.ל.מ, שם מטפלת בילדים ומתבגרים בסיכון ובני משפחותיהם ומלווה משפחות אומנה.

במהלך שנת ההשתלמות כמלגאית בתר דוקטורט של מכון חרוב דנה מתעתדת לפתח פרוטוקול טיפול פרטני ומשפחתי מבוסס מנטליזציה המותאם לילדים עם עבר של טיפול לא נאות, ולבצע מחקר ניסיוני להטמעת טיפול זה בקרב ילדים המצויים במשפחות אומנה, המפגינים קשיים רגשיים והתנהגותיים ואינם מגיבים לטיפול רגשי, וכן, כאשר קיים חשש משמעותי לפירוק האומנה. כמו כן, תרחיב ידיעותיה באשר לכלי אבחון בנושאי טראומה, יחסי הורים וילדים, התקשרות, פונקציות רפלקטיביות, וכן, בטיפול מבוסס מנטליזציה לסימפטומים מורכבים אשר ניתנים ליישום במחקר הן בילדים והן במבוגרים.

עבור לתוכן העמוד