שני אופנהיים ולר

לד"ר שני אופנהיים ולר תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית חינוכית מאוניברסיטת חיפה ותואר דוקטור בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה.
מחקריה מתמקדים בהיבטים שונים של פסיכולוגיה חברתית ופסיכולוגיה חיובית. בעבודת הדוקטורט שלה היא בדקה את הקשרים שבין תחושת מימוש ערכים לבין היכולת לשלב בין זהויות ורווחה פסיכולוגית, תוך התמקדות בזהויות שונות של אוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית, ביניהן ערבים ישראלים ודרוזים ישראלים.

 

שני עבדה עם אוכלוסיות מגוונות והתמודדה עם סוגיות שונות הקשורות לקבלת החלטות אודות ילדים נפגעי התעללות והזנחה. בשנים האחרונות שני עבדה כפסיכולוגית בפנימייה פוסט- אישפוזית לילדים בסיכון. במסגרת עבודתה מילאה תפקידים שונים כגון מתן טיפול פסיכו-דינאמי ארוך טווח לילדי הפנימייה, השתתפות בניהול יחידה, הדרכת אנשי צוות ובניית תוכניות טיפול אישיות. לפני כן עבדה כפסיכולוגית בבית ספר ובו כיתות חינוך מיוחד, היא ליוותה את צוות בית הספר, העניקה הדרכות הורים והנחתה קבוצות טיפוליות של ילדים עם קשיים בכישורים חברתיים.

כמלגאית בתר דוקטורט של מכון "חרוב" היא תעסוק בפיתוח ובמחקר על תכניות התערבות עם אימהות הפוגעות בילדיהן. זאת באמצעות שילוב תיאוריות מתחום הפסיכולוגיה הקלינית ומתחום הפסיכולוגיה החברתית ותוך התמקדות במאפיינים אישיים שעשויים לאפיין הורים הפוגעים בילדיהם, כמו למשל מושג עצמי פגוע.

שני מקווה כי עבודתה תתרום לקידום הידע המחקרי והמעשי בתחום העבודה עם הורים בכלל ואימהות בפרט ובכך תתרום לצמצום תופעת הפגיעה בילדים.

עבור לתוכן העמוד