עדי שטרן

ד"ר עדי שטרן היא מרפאה בעיסוק העובדת בתחום של בריאות הנפש. היא בעלת תואר ראשון, שני, ושלישי (במסלול ישיר לדוקטורט) בריפוי בעיסוק, מבית הספר לריפוי בעיסוק של הדסה והאוניברסיטה העברית.

 

במשך למעלה מעשר השנים האחרונות עבדה עדי כמרפאה בעיסוק במחלקה לפסיכיאטריה של המבוגר בהדסה עין-כרם ובשנים האחרונות משמשת כמרפאה בעיסוק האחראית במחלקה. עבודתה (פרטנית וקבוצתית) בשדה הקליני התמקדה בטיפול בריפוי בעיסוק במבוגרים הסובלים מהפרעות פסיכיאטריות שונות ובחמש השנים האחרונות ניתן דגש גם על עבודה עם אוכלוסייה של מבוגרים הסובלים מהפרעות אכילה. בנוסף, בשנה זו, למדה עדי קורס של "טיפול באמצעות בישול" אותו מיישמת במסגרת עבודתה במחלקה עם המאושפזים ביחידה לטיפול בהפרעות אכילה. במקביל, עבדה עדי בתפקידים שונים בבית הספר לריפוי בעיסוק של הדסה והאוניברסיטה העברית – אחראית תחום לימודי בריאות הנפש, מרצה ומדריכה קלינית.

עבודת הדוקטורט של עדי התמקדה בנושא של הפרעת קשב וריכוז במבוגרים (ADHD) - השלכות קוגניטיביות ותפקודיות והתערבות קוגניטיבית ממוחשבת. במהלך עבודת המחקר נפגשה עם מעל ל-60 מבוגרים הסובלים מההפרעה ולמדה על הליקויים הקוגניטיביים (ניהוליים) הנלווים להפרעה, על האתגרים התפקודיים איתם הם מתמודדים, על תפיסת איכות חייהם ובדקה את יעילותה של התערבות קוגניטיבית ממוחשבת עבור אוכלוסייה זו. בעקבות מחקר זה פורסמו מספר מאמרים בנושא – המתייחסים להיבטים שונים של המחקר.

כמלגאית בתר-דוקטורט של מכון חרוב באוניברסיטת King's Collage London באנגליה, תחת הנחייתה של פרופ' לואיז ארסנולט, בכוונתה להמשיך לחקור את תחום הפרעת הקשב, בשילוב עם הנושא של פגיעה והתעללות בילדים. תחום המחקר העיקרי בו תיקח חלק הינו הקשר בין התעללות בילדות לבין הפרעת קשב בילדות ובבגרות, עם דגש על השלכות קליניות. כמו כן, עדי תהיה שותפה לקבוצת מחקר גדולה העובדת על ה- Environmental Risk (E-Risk) Longitudinal Twin Study, מחקר תאומים העוקב אחר ההתפתחות של 2,232 ילדים בריטים (בגילאים 5,7,10,12,18) ונמצא בשלב ניתוח הנתונים לאחר השלב האחרון של איסוף המידע.

עבור לתוכן העמוד